KUK!

Eksperci polecają, plecaki BAGMASTER

Budowa ciała przedszkolaków, uczniów i studentów nieustannie się kształtuje, dlatego niezwykle ważne jest by niepotrzebnie nie przeciążać kręgosłupa który jest w trakcie rozwoju i nie doprowadzić do zniekształcenia pleców i bóli kręgosłupa.

Kluczowym czynnikiem jest nie tylko kształt ale i wielkość tornistry szkolne plecaka do szkoły wyposażonego systemem ochrony pleców. Plecy dziecka powinny być chronione nawet przy niewłaściwym zapakowaniu plecaka.

Czynniki wpływające

Waga tornistrów i plecaków szkolnych
System pleców i pasów naramiennych
Prawidłowe noszenie tornistra i plecaka szkolnego
Prawidłowo spakowany tornister i plecak szkolny

Obciążenie tornistrów i plecaków

Zalecane obciążenie szkolnego tornistra (plecaka) dla ucznia szkoły podstawowej nie powinna przekroczyć 10% jego wagi, ale warunkuje to również typ budowy ciała i kondycji dziecka. Musimy również wziąć pod uwagę odległośc na jaką nasz uczeń będzie nosił szkolny tornister (plecak).

Maksymalna waga tornistra (plecaka)nie powinna przekraczać 1200g dla dzieci w pierwszym etapie szkolnym. W drugim etapie szkolnym plecak nie powinien przekraczać wagi 1400g.

Wszystkie tornistry (plecaki) szkolne Bagmaster spełniają te warunki. Posiadamy również w sprzedaży ekstra lekkie plecaki ważące do 1 kg. .

System pleców i szelek

Dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka, bardzo ważne jest aby plecak posiadał odpowiedni system nośny. Zawsze wybieraj plecak szkolny z anatomicznie wyprofilowanymi, wyściełanymi i usztywnionymi plecami. Przed zakupem przymierz dziecku plecak i sprawdź czy dobrze jest dopasowany do jego sylwetki.

Pasy naramienne plecaki szkolne muszą być wyściełane, ich szerokość nie powinna być mniejsza niż 4 cm, aby nie wpijały się w ramiona dziecka. Zawsze sprawdzaj aby szelki nie były zbyt blisko szyi, aby zapobiec otarciom naskórka. Szelki muszą być regulowane, najlepiej część dolna i część górna, aby plecak równomiernie był rozłożony na ramionach i jego dolna część kończyła się w okolicach lędźwi. Najczęstszym błędem, zwłaszcza starszych dzieci i młodzieży, są zbyt luźne szelki i plecak wisi poniżej pleców. Prowadzi to do przesuniętej głowy do przodu i zaokrąglonych pleców, zmniejsza się wydolność oddechowa. Nie jest rzadkością że dzieci szkolne cierpią na bule głowy i pleców.

vadné držení těla školáků

Dle nezávislého posudku MUDr. Karla Pitra – Katedra fyzioterapie a ergoterapie FZS ZČU a doc. MUDr. Luboše Holubce, CSc. – děkana Fakulty zdravotnických studií – jsou školní batohy BAGMASTER s logem „Zdravotní posudek – FZS ZČU Plzeň“, vzhledem k zpracování zádového systému školních batohů a ramenních popruhů, ideální školní pomůckou pro děti školního věku.

Prawidłowe noszenie tornistra (plecaka) szkolnego

Aby zapobiec nieprawidłowemu rozwojowi dziecka, należy zwracać uwagę aby plecak noszony był na obydwu ramionach, wtedy ciężar plecaka równomiernie jest rozłożony na plecach. Niedozwolone jest noszenie obciążonego plecaka na jednym ramieniu. To prowadzi do jednostronnego obciążenia, co jest przyczyną w następstwie skrzywienia kręgosłupa.

Plecaki szkolne posiadają pasy piersiowe, które zapobiegają zsuwaniu się szelek z ramion. Jak-poprawnie-nosić-plecak

Niektóre plecaki posiadają w wyposażeniu pas biodrowy, który zapobiega przesuwaniu się plecaka na boki.

Należy zapewnić prawidłowe ustawienie szelek tak, że plecak powinien być umieszczony na plecach równolegle do ramion- nigdy nie powinien być niżej ani powyżej..

Jak spakować przybory szkolne do tornistra (plecaka)

Wskazane jest aby cięższe rzeczy (zwłaszcza książki) pakować jak najbliżej pleców. Upewnij się czy spakowane rzeczy nie przemieszczają się luźno w plecaku, podczas chodzenia, co powoduje odchylanie się plecaka od osi pleców. Sprawdzaj cz dziecko nie pakuje niepotrzebnych rzeczy na dany dzień lekcji.

plecaki szkolne i tornistry Bagmaster, zostały opracowane ze szczególną dbałością o ergonomiczny kształt z uwzględnieniem parametrów anatomicznych dzieci i młodzieży. Istotne jest to, że tornister (plecak) Bagmaster może być przystosowany do każdego wzrostu dziecka, regulując ramiączka w górnej i w dolnej części szelek. Elegancki system pleców odpowiednio ergonomicznie wyściełanych, chronią kręgosłup i są wygodne w noszeniu.

Dla młodzieży szczególnie przydatne jest plecaki młodzieżowe z anatomicznie ukształtowanymi i usztywnionymi plecami i wyściełanymi szelkami z pasami piersiowymi i pasami biodrowymi, które zapobiegają przesuwaniu się plecaka podczas intensywnego ruchu.

Z fizjologicznego i medycznego punktu widzenia, tornistry i plecaki Bagmaster są najlepsze na naszym rynku.

Dlatego też eksperci zalecają plecaki i tornistry Bagmaster.

Twój koszyk jest pusty
0
0 ulubionych produktów