KUK!

Jak sprawnie wybrać tornister szkolny?

Wybór tornistra-plecaka do pierwszej klasy jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Można wybierać wśród setek wzorów, kolorów, różnorodnością kształtów. Ale który będzie ten najodpowiedniejszy, najwygodniejszy? Dla dziecka które dopiero zaczyna naukę w szkole, w/g ekspertów najlepsze są tornistry które gwarantują bezpieczny, prawidłowy rozwój postawy dziecka. Dobry tornister to taki, który ma anatomicznie ukształtowane plecy, regulowane, wyprofilowane szelki, które można dopasować do dziecka. Oto kilka wskazówek które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego tornistra- plecaka.

  1. Ważnym wskaźnikiem dobrej jakości produktu jest niezależne zbadanie, przez odpowiednie inspekcje i wystawienie pozytywnego świadectwa, certyfikatu.
  2. Tornister szkolny powinien mieć mocną i lekką konstrukcję, aby po załadowaniu kilku kilogramów książek utrzymał stabilną formę. Tornister nie powinien przekraczać wagi 1,4 kg.
  3. Ważnym kryterium jest anatomiczny, wyściełany, usztywniony tył. Wzmocnione, wyprofilowane, regulowane szelki. Gwarantuje to, że noszenie takiego tornistra nie będzie miało złego wpływu na prawidłową postawę dziecka.

#Dobrej jakości tornister posiada odblaski bezpieczeństwa. Są to jaskrawe kolory odbijające światło, naszyte taśmy odblaskowe ze wszystkich stron plecaka. Gwarantuje to widoczność z dalszej odległości. # Przy wyborze tornistra należy zwrócić uwagę na wykończenie dna. Czy jest usztywnione i posiada nóżki które zapobiegają ścieraniu materiału wierzchniego.

  1. Materiał z którego wykonany jest tornister, powinien być wodoodporny, zmywalny, co zapewni łatwą konserwację.
  2. Rodzice często pomagają dziecku w noszeniu tornistra.Dlatego ważne jest aby uchwyt do przenoszenia był wygodny.
  3. Sprawdź czy tornister posiada osobną kieszeń na śniadanie, miejsce na butelkę. Czy posiada dodatkowe kieszenie na drobne przedmioty.
  4. W wyborze tornistra ważny jest wygląd zewnętrzny, kolor gdyż będzie on wizytówką przyszłego użytkownika.

rozkresy batohů1

Twój koszyk jest pusty
0
0 ulubionych produktów